új keresés megadása
megjelenítve: 1.oldal: 1-10-ig ( összes: 4 oldal: 32 db )
Keresési feltétel: Szerző: Romsics Ignác
Rendezési szempont:
Könyv
Raktári jelzet:
327 R 80
Cím:
Hannibal ante portas ; Hírünk a világban
Szerzők:
Romsics Ignác
Megjelenés:
Budapest : Helikon, 2026
Terjedelem:
210 p. ill. 24 cm
Terjesztés:
ISBN 978-963-620-804-2 kötött : 6999,- Ft
Megjegyzés:
Bibliogr.: p. [151]-154.
Nyelv:
magyar
ETO:
327(100)"199/202", 355.02(100)"199/202", 327(439)"201/202",
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
930 R 80
Cím:
Hérodotosztól Harariig : a nyugati történeti gondolkodás korszakai, irányzatai és klasszikusai
Szerzők:
Romsics Ignác
Megjelenés:
[Budapest] : Helikon, 2024
Terjedelem:
535 p. ill. 24 cm
Terjesztés:
ISBN 978-963-620-265-1 kötött : 6999,- Ft
Megjegyzés:
Bibliogr.: p. 508-520.
Nyelv:
magyar
ETO:
930.1(100)(091), 930.1(100)(092),
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
930 R 80
Cím:
Hetven év : egotörténelem, 1951-2021 : 2
Szerzők:
Romsics Ignác ; [a névmutatót Paksa Rudolf áll. össze]
Megjelenés:
Budapest : Helikon, 2023
Terjedelem:
490 p. ill. 24 cm
Terjesztés:
ISBN 978-963-620-088-6 (kötött) : 6999 Ft
Megjegyzés:
Bibliográfia a lábjegyzetekben.
ETO:
930.1(439)(092)Romsics I.(0:82-94),
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
930 R 80
Cím:
Hetven év : egotörténelem, 1951-2021 : 1
Szerzők:
Romsics Ignác ; [a névmutatót Paksa Rudolf áll. össze]
Megjelenés:
Budapest : Helikon, 2022-2023
Terjedelem:
435 p. ill. 24 cm
Terjesztés:
ISBN 978-963-479-862-0 (kötött) : 5499 Ft
Megjegyzés:
Bibliográfia a lábjegyzetekben.
ETO:
930.1(439)(092)Romsics I.(0:82-94),
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
327 R 80
Cím:
Trianon másodszor : az 1947-es párizsi békeszerződés
Szerzők:
Romsics Ignác
Megjelenés:
[Budapest] : Helikon, 2022
Terjedelem:
335 p. ill. 24 cm
Terjesztés:
ISBN 978-963-479-952-8 (kötött) : 5499 Ft
Megjegyzés:
Bibliogr.: p. 313-324. és a lábjegyzetekben
ETO:
327(439)"194" 341.382(44-2Paris)"1946/1947" 341.223(439)"1947" 943.9"194",
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
943.9 B 42
Cím:
Magyar miniszterelnökök Tisza Istvántól Antall Józsefig : BBC History 2022. január (XII. évf. 1. szám)
Szerzők:
főszerk. Romsics Ignác
Megjelenés:
Budapest : Kossuth Kiadó, 2022
Terjedelem:
82 p. ill. színes fotók 29 cm
Terjesztés:
ISSN 2062-5200 fűzött : 895 Ft
Sorozat:
Nyelv:
magyar
ETO:
943.9,
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
320 R 80
Cím:
Honmentők / honvesztők
Szerzők:
Romsics Ignác ; [térképek Sebők László] ; [névmutató Paksa Rudolf]
Megjelenés:
[Budapest] : Helikon, 2021
Terjedelem:
387 p. ill., részben térk. 24 cm
Terjesztés:
ISBN 978-963-227-905-3 kötött : 4499,- Ft
Megjegyzés:
Bibliogr.
Nyelv:
magyar
ETO:
32(4)(092), 32(4)"191/197", 940"191/197",
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
320 R 80
Cím:
Honmentők, honvesztők
Szerzők:
Romsics Ignác ; [névmutató: Paksa Rudolf] ; [térk.: Sebők László]
Megjelenés:
[Budapest] : Helikon, 2021
Terjedelem:
387 p. ill. 24 cm
Terjesztés:
ISBN 978-963-227-905-3 (kötött) : 4499 Ft
Megjegyzés:
Szociológiai bibliográfia
ETO:
32(4)(092) 940(092),
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
943.9 M 72
Cím:
Mítoszok, legendák, tévhitek a 20. századi magyar történelemről
Szerzők:
szerk. Romsics Ignác
Megjelenés:
Budapest : Osiris, 2002
Terjedelem:
406 p. ill. 20 cm
Terjesztés:
ISBN 963-389-208-2 fűzött : 2480,- Ft
Sorozat:
Megjegyzés:
Bibliogr. a jegyzetekben
Nyelv:
magyar
ETO:
943.9"19", 316.63,
Példányok:
Könyv
Raktári jelzet:
943.9 R 80
Cím:
Erdély elvesztése, 1918-1947
Szerzők:
Romsics Ignác
Megjelenés:
[Budapest] : Helikon, 2018
Terjedelem:
452 p. ill., térk. 24 cm 1 térk.
Terjesztés:
ISBN 978-963-227-897-1 kötött : 4999,- Ft
Megjegyzés:
Bibliogr.: p. [421]-436.
Nyelv:
magyar
ETO:
943.9"191/194", 943.921"1918/1920", 341.382"1920", 943.921"1940", 341.382"1946/1947",
Példányok: